Ogłoszenia duszpasterskie
parafiakostuchna.pl

III NIEDZIELA ADWENTU
17 grudnia 2023 r.

„Przygotujcie drogę Panu, prostuje dla Niego ścieżki”. Słowo Jana Chrzciciela jest stanowcze i wskazuje na konieczność nawrócenia. Prorok zapowiada przyjście Chrystusa, które jest pewne, nieznany jest jedynie jego czas. Prośmy o dar wewnętrznej przemiany, abyśmy odnowili się w naszym myśleniu i działaniu i z radością dążyli do spotkania z przychodzącym Bogiem.

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na bieżące funkcjonowanie naszej parafii i na dekorację bożonarodzeniową kościoła. Bóg zapłać za wszelkie ofiary. 

Z ŻYCIA PARAFII

1. Dzisiaj o godz. 16.30 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu.

2. Dzisiaj ostatnia kolęda przed świętami (rozpoczęcie o godz. 14.00):    
na ul. Sezamkowej - dwie kolędy -  wg. wypisanych numerów:
       I. - ul. Sezamkowa nr 1 - 5, 7 - 7b, 5a, 11a - h, 9b, 15a, 15, 9c, 17e - a, 17, 9f, 21, 25a, 31a, 35a
       II. - ul. Sezamkowa nr 4 - 8, 9, 12, 13 - 13g, 14, 16, 18 - 18c, 20 - 32, 30b, 32d - b, 34a, 32a, 36     

3. Ksiądz Arcybiskup Adrian zaprasza na spotkanie „W drodze do Betlejem”, które odbędzie się dzisiaj w niedzielę (17 grudnia) o godz. 19:00 na placu przed Kurią Metropolitalną. W programie: adwentowe słowo Księdza Arcybiskupa, przekazanie przez harcerzy Betlejemskiego Światła Pokoju; iluminacja choinki, pieśni adwentowe w wykonaniu studentów z Duszpasterstwa Akademickiego „Centrum”.                    

4. Wszystkich, a szczególnie dzieci i młodzież zapraszamy na Msze św. roratnie od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. W bocznej kaplicy znajduje się dekoracja - SERCE PEŁNE DOBRA - tam można składać dary dla dzieci uczęszczających na roraty. Podpisane plansze z obrazkami z rorat, można składać do 25 grudnia w zakrystii. Nagrody zostaną uroczyście rozdane w Święto Świętych Młodzianków, w czwartek (28.12.) na Mszy św. o godz. 10.00.

5. Spotkanie Grupy lektorów i wszystkich, którzy chcą włączyć się w przygotowanie liturgii świątecznej - w poniedziałek po Mszy św. wieczornej w Domu katechetycznym. Również w poniedziałek można skorzystać z darmowych porad prawnych w kancelarii parafialnej od godz. 17.00 do 18.00.

6. W środę o godz. 7.00 - Nowenna do MBNP. 

7. W czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie Kręgu Biblijnego w Domu Katechetycznym -
serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych.

8. Od 17 grudnia rozpoczęliśmy drugą cześć Adwentu przeznaczoną bezpośrednio na przygotowanie do Uroczystości Narodzenia Pańskiego - nie może w niej zabraknąć naszego sakramentalnego pojednania z Bogiem i ludźmi.

Zapraszamy do sakramentu pokuty i pojednania przed Świętami Bożego Narodzenia.
od wtorku do piątku - od 7.00 do  8.00 i od 17.30 do 19.00
w sobotę (23 grudnia) - od 7.00 do 12.00 i od 16.00 do 20.00
Nie będziemy spowiadać w IV niedzielę adwentu w Wigilię (24.12.) 

9. W sobotę Wystawienie Najświętszego Sakramentu od 17.00 - 18.00.

10. W niedzielę (24.12.) przypada Wigilia. Msze św. będą odprawiane o godz. 8.00, 9.30, 11.00, 12.30. Nie będzie Mszy popołudniowej o godz. 17.00.
Pasterkę odprawimy o godz. 24.00. Przed Pasterką o 23.30 zapraszamy na wigilijne nabożeństwo czuwania przygotowane przez młodzież naszej parafii. Zebrana w czasie Pasterki kolekta będzie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia.          

11. W poniedziałek (25.12.) obchodzimy Uroczystość Narodzenia Pańskiego - Msze św. wg. porządku niedzielnego, we wtorek (II dzień Świąt Bożego Narodzenia) - 26.12. - obchodzimy Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika - Msze św. wg. porządku niedzielnego.

12. Przy wyjściu z kościoła w drzwiach głównych Panie z Zespołu Charytatywnego sprzedają świece CARITAS - wigilijne dzieło pomocy dla potrzebujących. Można także nabyć opłatki. Ofiary składane przy zakupie świec i opłatków przeznaczone są na cele charytatywne.

13. Dzisiaj w niedzielę po Mszach św. Wspólnota Dzieci Maryi przeprowadza kiermasz ciasteczek i ozdób świątecznych – to cegiełka na dofinansowanie rekolekcji, wyjazdów i działalności Wspólnoty. 

14. W minionym tygodniu odprowadziliśmy do wieczności śp. + Dorotę Józek z ul. Żeleńskiego.
Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie...
  
15. Zachęcamy do czytania prasy religijnej. Polecamy „Gościa Niedzielnego” do którego dołączony jest dodatek specjalny – z medytacjami na ostanie dni adwentu i propozycja rodzinnej modlitwy przed wieczerzą wigilijną. Jest nowy numer „Małego Gościa Niedzielnego”. Są do nabycia także inne pozycje prasy katolickiej.

16.  Przedszkole Węgielek w środę (20.12.) zaprasza Mamy (również z najmłodszymi pociechami), na Adwentowy Dzień Skupienia do Przedszkola Węgielek od godz. 9:00. W programie: Spowiedź, Uwielbienie, Msza Święta, krótka konferencja pt: „Jak wspierać dzieci w samodzielności?” oraz rozmowy przy poczęstunku. 

17.  Wszystkim darczyńcom i dobrodziejom serdeczne Bóg zapłać za wszelką materialną pomoc, za ofiary przelewane na konto bankowe naszej parafii. Kolekta przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na renowację piekarskiej kalwarii.