Ogłoszenia duszpasterskie
parafiakostuchna.pl

IV NIEDZIELA ADWENTU
24 grudnia 2023 r.

Adwent dobiega końca. Przez ostatnie tygodnie odkrywaliśmy w sobie tęsknotę za ponownym przyjściem Chrystusa. Dziękujmy podczas tej Eucharystii za dar Matki Bożej, która przyjęła Bożą wolę, poczęła i porodziła Jezusa. Dzięki Jej zgodzie na Boże działanie każdy z nas może teraz gromadzić się na sprawowaniu pamiątki naszego zbawienia. Prośmy o łaskę dobrego i przemieniającego nasze serca przeżycia Świąt Narodzenia Chrystusa.

Kolekta dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na renowacje piekarskiej kalwarii. Bóg zapłać za wszelkie ofiary. 

Z ŻYCIA PARAFII

 

 1. Dzisiaj przypada Wigilia. Nie będzie Mszy popołudniowej o godz. 17.00.
  Pasterkę odprawimy o godz. 24.00. Przed Pasterką o 23.30 zapraszamy na wigilijne rozważanie słowno-muzyczne przygotowane przez młodzież naszej parafii. Zebrana w czasie Pasterki kolekta będzie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia.          
 2. W poniedziałek obchodzimy Uroczystość Narodzenia Pańskiego - Msze św. wg porządku niedzielnego. Zapraszamy do wspólnego śpiewu kolęd podczas Uroczystych Nieszporów kolędowych o godz. 16.30.
 3. We wtorek (II dzień Świąt Bożego Narodzenia) – obchodzimy Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze św. wg porządku niedzielnego. Kolekta będzie przeznaczona na Wydział Teologiczny Uniwersytetu Śląskiego.
 4. Od środy do piątku w związku z odwiedzinami duszpasterskimi – kolędą - nie będzie Mszy św. wieczornych.
  Plan kolędy na najbliższe dni:
  w środę (27.12.) kolęda  -  godz.16.00
  I.   – ul. Armii Krajowej nr 243 - 275 (Fińskie Domki), Szarych Szeregów nr 2a - 2m
  II.  – ul. Szarych Szeregów nr  62 - 2 
  III. – ul. Szarych Szeregów nr  61 – 5
  w czwartek (28.12.)  kolęda  -  godz.16.00
  I.  – ul. Szarych Szeregów - Osiedle nr 34b - 16  
  II. –  ul. Szarych Szeregów nr  97 - 65 
  III. – ul. Szarych Szeregów nr  98 - 68
  w piątek (29.12.)  kolęda -  godz.16.00
  I.   – ul. Tymiankowa Osiedle „Willa Park” nr 57 – 1
  II.  – ul. Jałowcowa /od pierwszego n-ru /, Fojcika /od  ostatniego n-ru/, Klakusa /od ostatniego n-ru/                       
  w sobotę (30.12.)  kolęda - godz.14.00
  I.  – ul. Czarnuszki  /od ostatniego numeru/
  II. – ul. Maków  /od pierwszego numeru/
 5. W środę obchodzimy święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty; na Mszy św. poświęcimy wino. Nowenna do MBNP o godz. 7.00.
 6. W czwartek wspomnienie świętych Młodzianków. Msza św. o godz. 7.30 i dodatkowa Msza św. w intencji dzieci o godz. 10.00, na którą zapraszamy wszystkie Dzieci szkolne, przedszkolne, z Rodzicami i Dziadkami. Po Mszy św. dzieciom udzielimy specjalnego błogosławieństwa. Również rozdamy upominki dzieciom uczestniczącym w tegorocznych Roratach.  
 7. W sobotę wystawienie Najświętszego Sakramentu od 17.00 - 18.00.
 8. W przyszłą niedzielę (31.12.) przypada ostatni dzień roku kalendarzowego; obchodzimy Święto Św. Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Jest to ustanowiony przez Komisję Episkopatu Polski dzień modlitw o świętość małżeństw i rodzin. Jest to także patronalne święto Domowego Kościoła.  Msza św.  o godz. 9.30 sprawowana będzie w intencji wszystkich Rodzin naszej parafii. O godz. 16.30 Nabożeństwo ekspiacyjno-dziękczynne. Odmawiając w tym dniu publicznie hymn Ciebie Boga wysławiamy i spełniając pozostałe warunki odpustu, można uzyskać odpust zupełny. 
 9. W poniedziałek (1.01.) obchodzimy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi oraz Światowy Dzień Modlitwy o Pokój – rozpoczynamy Nowy Rok. W tym dniu Msze św. odprawimy wg niedzielnego porządku. Nieszpory kolędowe o godz. 16.30.
 10. Zachęcamy do czytania prasy religijnej. Polecamy powiększony świąteczno-noworoczny numer „Gościa Niedzielnego” w cenie 15 zł,; do tego numeru do łączony jest audiobook zatytułowany: Narodzenia Bożego Narodzenia, który przynosi odpowiedzi na pytania: dlaczego Boże Narodzenie świętujemy 25 grudnia, czy święto to obchodzili pierwsi chrześcijanie, jakie są korzenie bożonarodzeniowych tradycji i obrzędów. Są do nabycia także inne pozycje prasy katolickiej. Jest nowy noworoczny numer naszej parafialnej gazetki „Trinitasu” z planem kolędy (plan kolędy umieszczony jest również  w gablotkach, na stronie internetowej parafii i na Facebooku parafialnym).
 11. Serdeczne Bóg zapłać – Paniom i Panom za pomoc: w przywiezieniu choinek; pomoc przy stawianiu stajenki i choinek; przygotowanie świątecznego wystroju prezbiterium, przygotowanie dekoracji. Cały wystrój jest piękny i podkreśla sacrum naszego kościoła. Dziękujemy naszemu Zespołowi Charytatywnemu za przygotowanie i dostarczenie paczek dla biednych parafian i przygotowanie upominków świątecznych dla chorych parafian.
 12. Wszystkim darczyńcom i dobrodziejom serdeczne Bóg zapłać za wszelką materialną pomoc, za ofiary przelewane na konto bankowe naszej parafii. W Uroczystość Bożego Narodzenia i przyszłą niedzielę kolekta przeznaczona będzie na pokrycie rachunków za media i bieżące funkcjonowanie naszej parafii. W Nowy Rok kolekta przeznaczona będzie na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne w Katowicach.